راز اجلاس ایران وزارت کار وزارت خارجه

راز: اجلاس ایران وزارت کار وزارت خارجه اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی پیشنهادی جهت میانجیگری میان کشور عزیزمان ایران و عربستان ندادیم / دفتر

دفتر نخست‌وزیر سعد الحریری که اخیرا یک جانبه استعفای خود را از سمتش در کشوری ثالث اعلام کرده است اعلام کرد: حریری به ولایتی پیشنهاد میانجیگری میان کشور عزیزمان

پیشنهادی جهت میانجیگری میان کشور عزیزمان ایران و عربستان ندادیم / دفتر

دفتر حریری در تصویر العمل به سخنان تازه علی اکبر ولایتی:پیشنهادی جهت میانجیگری میان کشور عزیزمان ایران و عربستان ندادیم

عبارات مهم : ایران

دفتر نخست وزیر سعد الحریری که اخیرا یک جانبه استعفای خود را از سمتش در کشوری ثالث اعلام کرده است اعلام کرد: حریری به ولایتی پیشنهاد میانجیگری میان کشور عزیزمان ایران و عربستان را نکرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از المستقبل، دفتر نخست وزیر مستعفی یمن در تصویر العمل به سخنان روز سه شنبه علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در بیانیه ای اعلام کرد: اول، حریری پیشنهاد میانجیگری میان هیچ کشوری را نداد بلکه تنها نظرش در مورد توقف دخالت های کشور عزیزمان ایران در یمن و اهمیت این امر بر اصلاح روابط کشور عزیزمان ایران و عربستان بود که به ولایتی اعلام کرد. دوم، حریری تاکید کرد که این تنها نظر و نظر شخصی او هست. سوم این که ولایتی اعلام کرد، گفت وگو در مورد بحران یمن دروازه خوبی جهت شروع گفت وگو میان کشور عزیزمان ایران و عربستان است و حریری در جواب گفت: خیر. اول یمن بعد گفت وگو (ایران و عربستان). به نظر من حل مسئله یمن قبل از شروع گفت وگو میان شما و عربستان (درباره روابط دو جانبه) مهم تر است.

پیشنهادی جهت میانجیگری میان کشور عزیزمان ایران و عربستان ندادیم / دفتر

به گزارش ایسنا، علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری روز سه شنبه در یک نشست خبری ضمن اشاره به اینکه مذاکراتم با حریری تند و خشن نبود، اعلام کرد: ما آقای حریری را ترساندن نکردیم و در مورد پرسشها جاری منطقه بحث کردیم. ایشان می درخواست کردند به نوعی بین کشور عزیزمان ایران و عربستان وساطت کند و ما تاکید کردیم که مشکلی با عربستان سعودی نداریم ولی اینکه سعودی ها بیش از ۲ سال مردم یمن را بمباران می کنند و این کشور را محاصره کردند و ۷۰۰ هزار نفر دچار وبا شدند این دیگر ربطی به سیاست ندارد.

دفتر نخست‌وزیر سعد الحریری که اخیرا یک جانبه استعفای خود را از سمتش در کشوری ثالث اعلام کرده است اعلام کرد: حریری به ولایتی پیشنهاد میانجیگری میان کشور عزیزمان

واژه های کلیدی: ایران | سعودی ها | عربستان | عربستان سعودی | ایران و عربستان | مقام معظم رهبری | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs