راز اجلاس ایران وزارت کار وزارت خارجه

راز: اجلاس ایران وزارت کار وزارت خارجه اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تسهیلات خاص بانکی جهت صادرات ، جزییات نشست کرباسیان با نمایندگان

نشست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با حضور وزیر اقتصاد و معاونانش در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و مسعود کرباسیان به پرسش نمایندگان عضو فراکسیون ولایی در زمینه

تسهیلات خاص بانکی جهت صادرات ، جزییات نشست کرباسیان با نمایندگان

جزییات نشست کرباسیان با نمایندگان/ تسهیلات خاص بانکی جهت صادرات

عبارات مهم : صندوق

نشست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با حضور وزیر اقتصاد و معاونانش در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و مسعود کرباسیان به پرسش نمایندگان عضو فراکسیون ولایی در زمینه های اقتصادی پاسخ داد.

به گزارش ایلنا؛ کرباسیان با تاکید بر تخصیص داده شده است منابع از صندوق توسعه ملی جهت صادرکنندگان و اعلام آینده نگری استفاده از اوراق همکاری جهت اجرای طرح های عمرانی دولت، بیان داشت: صادرات با بسته حمایتی تقویت می شود.

تسهیلات خاص بانکی جهت صادرات ، جزییات نشست کرباسیان با نمایندگان

وزیر امور اقتصادی و دارایی از توجه به تامین نقدینگی واحدهای صادرکننده خبر داد و گفت: یک بسته حمایتی در نظر گرفته شده است تا از صندوق توسعه ملی منابعی در اختیار واحدهای صادر کننده قرار بگیرد.

حاج بابایی نیز در خصوص این جلسه گفت: در این نشست نمایندگان در رابطه با بستن گذرگاه های مرزی که محل معاش مردم هستند و همچنین موضوعاتی مانند مسئله در خرید تضمینی محصولات کشاورزی، نحوه اتخاذ تدابیر در رابطه با تحریم های بین المللی، پرسشها مربوط به مالیات بر ارزش افزوده و نحوه واکنش‌ها مدیران در خصوص اخذ مالیات، از وزیر اقتصاد پرسش کردند.

نشست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با حضور وزیر اقتصاد و معاونانش در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و مسعود کرباسیان به پرسش نمایندگان عضو فراکسیون ولایی در زمینه

رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: مطرح بودن ۳۰ میلیارد دلار قاچاق کالا و ورود بخش عمده ای از قاچاق مذکور از طریق مبادی رسمی، نحوه کارها دولت در حوزه اشتغال، کارها در خصوص معوقات بانکی، نحوه مدیریت بازار ارز، کم کردن صادرات، نقص ها در خصوص واگذاری پالایشگاه کرمانشاه، عدم اجرای مطلوب مصوبه مجلس در خصوص بخشش سود در جرایم بانکی، چگونگی پیگیری به پرسشها سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری، عدم پیگیری های مورد نیاز در خصوص پرسشها گمرکی، عدم اجرای طرح جامع مالیاتی و مباحث دیگر اقتصادی از محورهای دیگر مطرح شده است در نشست فراکسیون ولایی بود.

کرباسیان در پاسخ به پرسش نمایندگان گفت: باید توجه داشت در عنوان کوله بری، مقوله مناطق غربی با شرقی کشور تفاوت دارد و در حوزه شرق بحث های امنیتی وجود دارد که باید از همین طریق مورد پیگیری قرار بگیرد.

وزیر اقتصاد ادامه داد: بخش عمده ای از منابع بودجه ای در رابطه با خریدهای تضمینی محصولات کشاورزی پرداخت می شود و در این رابطه مقرر شده است که جهت محصولات قیمت پایه تعیین شود.

تسهیلات خاص بانکی جهت صادرات ، جزییات نشست کرباسیان با نمایندگان

این عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: باید توجه داشت حجم قابل توجهی از منابع بودجه ای صرف پرداخت یارانه نقدی و صندوق های بازنشستگی می شود؛ بنابراین انجام کارهای عمرانی تحت الشعاع قرار می گیرد ولی جهت انجام کارهای عمرانی عنوان انتشار اوراق همکاری آینده نگری شده است است.

کرباسیان در خصوص مقابله با تحریم های بین المللی گفت: باید در سطح دنیا جمهوری اسلامی نقش فعال خود را حفظ کند و به آن در آینده نیز توجه کند و در حال حاضر نیز اخذ منابع اعتباری ارزان قیمت در بلندمدت مورد توجه دولت است و ما باید با همکاری و کمک مجلس در این رابطه زیاد کار کنیم.

نشست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با حضور وزیر اقتصاد و معاونانش در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و مسعود کرباسیان به پرسش نمایندگان عضو فراکسیون ولایی در زمینه

وی ادامه داد: در قانون بودجه به بحث انتشار اوراق ارزی توجه شده است و براساس تدابیر عنوان جذب سرمایه گذاری خارجی مدنظر است و باید بر اساس سیاست ها اقتصاد کشور بزرگتر شود؛ همچنین با برطرف اشتباهات زمینه مثبت تر شدن تراز تجاری فراهم و در این راستا صادرات زیاد کردن یابد.

کرباسیان در خصوص رونق صادرات افزود: جهت برطرف مسئله صادرکنندگان در زمینه تامین نقدینگی، یک بسته حمایتی از سوی دولت آینده نگری شده است تا بخشی از منابع از صندوق توسعه ملی تامین شود و همچنین مقرر شده است وام با قیمت مناسب در اختیار واحدهای صادراتی قرار بگیرد.

تسهیلات خاص بانکی جهت صادرات ، جزییات نشست کرباسیان با نمایندگان

وی در خصوص مباحث مالیاتی نیز افزود: بحث مربوط به صندوق های مکانیزه فروش بزودی در مجلس مورد بررسی قرار می گیرد و در ادامه نیز به عنوان ساماندهی پرسشها مالیات بر ارزش افزوده پیگیری خواهد شد؛ همچنین وزارت اقتصاد پیگیر علت تعطیلی واحدهای صنفی نیز خواهد بود.

کرباسیان افزود: بحث مبارزه با قاچاق کالا یک کار جمعی است و در این رابطه باید بخش های متفاوت هماهنگ عمل کنند ولی در وزارت اقتصاد براساس فرمایشات مقام معظم رهبری عنوان جلوگیری از قاچاق کالا در حوزه مبادی رسمی مورد پیگیری قرار داده شد و در این راستا حدود ۳ دستگاه ایکس ری پُرسرعت به کشور وارد شده است که در مرزهای بازرگان، شهید رجایی به کار گرفته می شود همچنین کارها مورد نیاز از طریق وزارت دفاع و سایر شرکت ها جهت ساخت دستگاه های ایکس ری در دستور کار است.

وی ادامه داد: بحث تولید الکل صنعتی در کارخانه اهواز به عنوان قاچاق ارتباط ندارد و مسئله در رابطه با عدم پرداخت مالیات بر ارزش افزوده هست. توصیه دیگر اینکه وزارت اقتصاد پیگیری ها در خصوص پرسشها ته لنجی ها را نیز پیگیری می کند.

کرباسیان همچنین ادامه داد: در زمینه تامین نقدینگی باید بانک ها کمک کنند همچنین بخشی از تامین سرمایه از طریق بورس باید مدنظر باشد البته از کار خوب مجلس در زمینه پیگیری به عنوان چاپ اوراق همکاری تقدیر می شود و اقداماتی در خصوص اوراق همکاری صورت گرفته تا پیمانکاران از بابت تحویل این اوراق آسیبی نبینند همچنین کارها در خصوص موسسات مالی و اعتباری در حال پیگیری است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی از تامین نقدینگی واحدهای صادرکننده خبر داد و گفت: یک بسته حمایتی در نظر گرفته شده است تا از صندوق توسعه ملی منابعی در اختیار واحدهای صادرکننده قرار بگیرد.

گفتنی هست، در نشست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی علاوه بر وزیر اقتصاد، پوری حسینی رییس شرکت شخصی سازی، فرشاد حیدری معاون نظارتی بانک مرکزی، رضوی معاون امور مجلس وزارت اقتصاد، ندیمی معاون بانک و بیمه اقتصاد، توسلی از معاونت مناطق آزاد وزارت اقتصاد، اسلامی پناه مدیرکل امور مجلس بانک مرکزی، نقره کار شیرازی معاون پارلمانی حقوقی بانک مرکزی و سایر مسئولان وزارت اقتصاد حضور داشتند.

واژه های کلیدی: صندوق | اقتصاد | اقتصاد | اقتصادی | وزارت دفاع | وزیر اقتصاد | وزیر امور اقتصاد | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs