راز اجلاس ایران وزارت کار وزارت خارجه

راز: اجلاس ایران وزارت کار وزارت خارجه اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی با چه استدلالی عضویت سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد را تعلیق کرده‌اند؟

 نکویی رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان گفت: متأسفانه بعضی هنوز باور ندارند که باید به‌ حق مردم و حقوق شهروندی آنان احترام بگذارند. 

با چه استدلالی عضویت سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد را تعلیق کرده‌اند؟

با چه استدلالی عضویت سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد را تعلیق کرده اند؟

عبارات مهم : قانون

نکویی رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان گفت: متأسفانه بعضی هنوز باور ندارند که باید به حق مردم و حقوق شهروندی آنان احترام بگذارند.

علی نکویی در گفت وگو با ایسنا، در خصوص تعلیق عضویت سپنتا نیکنام- عضو زرتشتی شورای اسلامی شهر یزد، اظهار کرد: اقلیت های آشنا شده است حق دارند تا نمایندگی مجلس اوج بروند و این در حالی است که در بسیاری از کشورهای اروپایی مسلمانان که جمعیت انبوهی هم دارند نمی توانند به مجلس راه پیدا کنند، ولی قانون اساسی کشور عزیزمان ایران با آن وسعت دیدی که داشته است حتی به زرتشتی ها، کلیمی ها و مسیحیان اجازه داده که در مجلس شورای اسلامی نماینده داشته باشند.

با چه استدلالی عضویت سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد را تعلیق کرده‌اند؟

وی افزود: حال چه استدلالی وجود دارد که هنگامی که مردم یک شهر آن هم شهری مثل یزد که زرتشتیان بسیاری دارد به یک زرتشتی جهت شورای شهر رأی می دهند با عضویت آن فرد در شورا شهر مخالفت می کنند. هیچ توجیهی جهت این کار وجود ندارد و شاید یک سری تنگ نظری ها در این خصوص وجود داشته هست، متأسفانه بعضی ها هنوز باور ندارند که باید به حق مردم و حقوق شهروندی آنان احترام بگذارند.

رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان، تصریح کرد: واقعاً معلوم نیست استدلال کسانی که عضویت سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد را تعلیق کرده اند چیست؟ درگذشته هم زرتشتیانی در شورای شهر یزد بوده اند و حال معلوم نیست چه اتفاقی افتاده که اکنون این کار را انجام داده اند.

 نکویی رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان گفت: متأسفانه بعضی هنوز باور ندارند که باید به‌ حق مردم و حقوق شهروندی آنان احترام بگذارند. 

نکویی با بیان این که همین حرکت ها است که بهانه به دست افرادی مانند ترامپ می دهد، گفت: دشمن از این نقاط ضعف ما استفاده می کند و تبلیغات علیه کشور عزیزمان ایران اسلامی به راه می اندازد، بعد باید سنجیده عمل کنیم. وی افزود: این که بعضی افراد نامه بزنند و به عضویت زرتشتیان در شورای شهری اعتراض کنند، چیز جالبی نیست. این افراد نباید خود را در جایگاه قانون قرار دهند بلکه باید تلاش کنند قانون به عالی ترین شکل اجرا شود. در خصوص تعلیق عضو زرتشتی شورای شهر یزد مردم تصویر العمل خیلی خوبی داشتند و شورای شهر یزد نیز به خوبی تصویر العمل نشان داد.

قاعدتاً مردم نمی پذیرند که حقوق اقلیت ها ضایع شود و این اتفاق خیلی در وقت بدی رخ داد. این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه امیدواریم این مسئله هر چه سریعتر برطرف شود، خاطرنشان کرد: بعضی ها معتقدند که مردم آن گونه که باید بفهمند نمی فهمند و خودشان را خیلی بزرگ می پندارند. امروز مردم این رفتارها را قبول ندارند. در کشور عزیزمان ایران همه حق رأی دارند و به حقوق مردم باید احترام گذاشته شود.

واژه های کلیدی: قانون | اسلامی | شورای شهر | قانون اساسی | شورای اسلامی | مجلس شورای اسلامی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs